Keresés

Találatok száma: 3
Előző 1 / 1 Következő
  • 2015.08.06. 17:22
    Solid Racing Team – Stefani Baranya Kupa 2015, 2015. augusztus 1-2.Merencsics Árpád – Szemmelroth Anetta, Suzuki Swift GTiA páros teljesítménye végül a H1 kategória 3., valamint a historic mezőny abszolút 5. helyét jelentette. Egy leintés utáni határozat alapján azonban Merencsicséket megfosztották helyezésüktől, és kizárták őket a versenyből. Merencsics Árpád: Nem indult könnyen számunkra a komlói versenyhétvége, hiszen ahogy korábban is nyilatkoztam, akadt egy kis problémánk a Suzuki motorjával. Egy hetünk volt arra, hogy rájöjjünk a hiba okára, kijavítsuk azt, majd bejárassuk és ... beprogramozzuk a kocsit. Flottul megvolt minden időben, így nyugodt szívvel utaztunk le szombat reggel a Baranya Kupa helyszínére. Az átvételek és a pályabejárás is gond nélkül lezajlott, izgalommal vártuk a prológot, amit meg is tudtunk nyerni a historicosok értékelésében. Az örömünket azonban gyorsan egy kis aggodalom vette át, hiszen amint szombat este beálltunk a parc fermébe, a motor fura hangot adott ki, és néhány érték is eltért a megszokottól. Egész este azon gondolkodtunk, mi lehet a probléma, és úgy néz ki, én a falra is festettem az ördögöt, mikor attól féltem, hogy másnap reggel nem tudom majd ... csata is kerekedett köztünk és a Boda István – Szira Krisztián páros között, ahol végül mi alulmaradtunk, de jó volt újra felvenni a kesztyűt. Végül a H1 kategóriában a 3., az abszolút értékelésben pedig az 5. helyen intettek le bennünket.Ezután jött azonban a fekete leves! A célban értesítettek minket arról, hogy az autót behívják bontásra, ellenőrzésre. A bizottság egy alkatrészt nem talált megfelelőnek a Suzukiban, ezért megfosztottak bennünket a Baranya Kupán elért eredményünktől. A történteket még fel kell dolgoznunk, rettentő módon sajnáljuk, hogy így végződött ez a versenyhétvége. Az ... időeredmények azonban nem hazudnak! Lehet, hogy az eredményünket elvették, de a pályán megküzdöttünk az idővel, és nekem csak ez számít! A szurkolóinknak köszönjük a bíztatást és a támogatást, a csapatomnak és a szerviznek pedig az áldozatos munkát! A jövőben ugyanígy küzdeni fogunk a sikerekért!Szemmelroth Anetta: Árpival egy nagyon jó versenyhétvégén vagyunk túl. Kiválóan össze tudtunk dolgozni, igazi csapatmunka jellemezte most a kooperációnkat. Rengeteget dolgoztunk azért az eredményért, amit a Baranya Kupán elértünk. Ez a Suzuki nem egy Mitsubishi, nem egy nagy teljesítményű autó, de Árpi a A kezdeti nehézségek ellenére folyamatosan javuló időeredményekkel teljesítette a Stefani Baranya Kupa gyorsasági szakaszait a nagyatádi Merencsics Árpád. Navigátorával, Szemmelroth Anettával tét nélkül autóztak, a céljuk csak az volt, hogy jó hangulatban, komolyabb probléma nélkül kormányozzák be a célba a Suzuki Swift GTi-t.

Historic

• 2015.07.29. 15:23
    Az év eleje óta nincs más célkitűzése a SOLID Racing Team versenyzőpárosának, mint tesztelni, tesztelni, és még többet tesztelni. Szerencsétlenségükre ez a Székesfehérvár Rallyn nem sikerült, így a soron következő Baranya Kupán szeretnének a lehető legtöbbet tanulni. Ideális lehetőséget kínál a szervező a meghívásos csoportban résztvevő ORB-s versenyzőknek ezzel a versennyel. Idő, költség, és kilométerek tekintetében a legideálisabb választás két bajnoki futam között, valamint a lehető legjobb felkészülés lesz a Mecsek Rally előtt, hiszen a legjobb teszt az, amikor versenykörülmények között SOLID Racing Team – Baranya Kupa 2015. 08. 01-02.Kondella Péter – Szilassy Arnold, Mitsubishi Lancer Evolution IX.Stefani Baranya Kupa 2015

Rally

• 2014.08.12.
    Nem várt, kimagasló eredmény a vendégszereplőnek Maxx Race Team – STEFANI Baranya Kupa 2014, 2014. augusztus 8-10. Strider Zoltán – Apkó András, Mitsubishi Lancer Evo IX Napi licenszet váltva, mondhatni „vendégszereplőként” vágott neki a rallye2-es mezőny soron következő állomásának Strider Zoltán és Apkó András. A STEFANI Baranya Kupa 2014 rendezvényen tovább növelte a Maxx Race Team hírnevét, dicsőségtábláját a duó. A Velenczei-féle Mitsubishi Lancer Evo IX-essel induló alakulat a dobogó harmadik fokára állhatott fel az abszolút értékelésben – ez az eredmény pedig egy kicsit a két ... versenyzőt is meglepte. Strider Zoltán: Nagyon jó élményekkel tértünk haza Komlóról. Úgy érzem, jó döntést hoztunk akkor, amikor kiválasztottuk egyik szereplésünk helyszínéül a STEFANI Baranya Kupát. Évek óta kitűnő híre van ennek a rendezvénynek, és most számunkra is maximálisan beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Minden időben, az ütemterv szerint zajlott, folyamatosan pörögtünk, így szinte meg sem éreztük, hogy eltelt egy egész nap több mint 300 kilométer autózással. Habár a második Baranya Kupán volt szerencsém részt venni, a mostani pályák közül egyik sem volt bent az akkori menetrendben ... pályafeldolgozás zökkenőmentes volt, csak apróbb változtatásokat eszközöltünk a vasárnapi éles bevetés alatt, hogy minél pontosabb itinerből tudjuk teljesíteni a köröket. A hetvehelyi és az árpádtetői szakasz is igen színvonalas volt, élmény volt rajtuk menetelni. Nagy öröm volt látni, hogy rengetegen voltak kíváncsiak a Baranya Kupa mezőnyére, s azt hiszem, a Mitsubishink is szerzett néhány új szurkolót ebben a régióban. Pont ezért igyekeztünk is nekik egy kis pluszt nyújtani, s minél látványosabban autózni, hogy a nézők is minél jobban szórakozzanak. A jó hangulat nélkülük, illetve a professzionális ... elégedett és boldog leszek, de arra még én sem számítottam, hogy bronzérmesek lehetünk. Rég voltam már ilyen boldog egy verseny után… Sőt, a hétvége után már azon is elgondolkodtam, hogy 2015-ben a rallye2 mezőnyében folytatnánk a szereplést Koch Petivel… Apkó András: A pénteki teszt megalapozta számunkra ismét a jó hangulatot és az eredményességet. Zoli először próbálta ki a Pirelli abroncsokat, míg én már több ízben kipróbálhattam őket Ádám mellett. Mindkettőnk csak pozitív tapasztalattal gazdagodott most is a gumikkal kapcsolatban, így nagy reményekkel vágtunk neki a versenynapnak. ABaranya Kupa Maxx Race Team Team max Rally