Változatos körülmények

Csapatunk szeptember hónapban sem pihent. Suzuki-s párosunk újabb Mitropa Rally Cup versenyen állt rajthoz, ezúttal Szlovéniában.

SOLID Racing Team – 6. Rally Nova Gorica 2017. 09. 07-08.
Merencsics Árpád – Halász- Szabó Anetta, Suzuki Swift GTi Mk1

A rendkívül változatos körülmények, valamint a technikás pályák magas koncentrációt igényeltek.

Nagyon jól sikerült a hétvége, egy meseszép helyen versenyezhettünk. Ennyire szélsőséges időjárással nem találkoztunk, mint ami itt volt a hegyek között. Volt olyan gyorsasági, hogy az elején csöpögött az eső, a közepén szakadt, a végén meg majdnem száraz volt a pálya. Az autó jól muzsikált, nagy dolgot nem kellett vele csinálni. Nagyon szeretném megköszönni a szervizünknek, hogy segítettek minket egész hétvégén (id. Merencsics Árpád, Szecsődi Károly). Voltak meleg helyzetek, de teljesítettük a versenyt, ami nagy dolog mert nagyon sokan kiestek. Szeretném megköszönni még a partnereinknek, mivel nélkülük nem valósulhatott volna meg ez a verseny! - tette hozzá Árpi

Úgy érzem, ez volt a legnehezebb versenyem. Elképesztően szép helyeken, nagyon nehéz pályákon mentünk, az időjárás olyan szélsőséges volt, hogy 5 percenként képes volt 180 fokot fordulni, így a gumiválasztás nagy fejtörést okozott a csapatnak. Sajnos a hármas gyors etap lett, de közben olyan szép volt a táj, hogy feltöltődtünk a látványtól várakozás közben. Úgy gondolom jó és izgalmas verseny volt mindentől függetlenül. Az autóval apró dolgokon kívül semmi gond nem volt, köszönet a szerviz csapatnak a kitűnő munkát és a full extra ellátást! - fűzte hozzá Anetta

Párosunk az abszolút értékelés 44-dik, Mitropa Historic abszolút 4-dik, valamint CEZ Historic 2-dik helyén végeztek.

Csapatunk ezután is kitartóan dolgozik a következő versenyeken, és azok előkészítésén. Szeptember 28-30 között rendezik a 44. Croatia Rally-t, ahol Gyenes András és Horváth Levente száll harcba a kategóriatársakkal.

Partnereinknek köszönjük az együttműködést: Büttner & Co, Komplex, Kori ’96 Kft., Nyilas GSM Kft., Agrivál Kft., Zsirai Pincészet, Merencsics Autó Kft., Gazda Trans Kft., Szegecs Patrol Vagyonvédelmi Kft., Mr Kool., Precision Agri Kft.; Evolution Consulting Kft., Innovitas Nonprofit Kft.; Global-Union Kft.; Raiker Kft.; Laurus-Consulting Kft.; C+D Automatika Kft.; Ital-Logisztika Kft.; ERKOMM Kft.; Dolo Étterem és Pizzéria; Airomov; Nagyatád Város