Keresés

Találatok száma: 6
Előző 1 / 1 Következő
  • 2022.01.14. 13:18
    4. alkalommal diadalmaskodott a  Nasser Alattiyah - Mathieu Baumel kettős a Dakar történetében ! 27 perc és 46 másodperces előnnyel Sebastian Loeb előtt folyamatos jó teljesítménnyel sikerült megnyerni a 2022-es Dakar ralit Nasseréknek ! A 3. helyen Yazeed Al Rajhi végzett !

Dakar, Dakar rally

• 2014.10.27. 13:17
    Sebastien Ogier Sebastian Loeb Jari-Matti Latvala

Rally

• 2014.10.27. 12:42
    Ráadásul az argentin pilóta győzelemmel ünnepelhette világbajnoki címét, hiszen az első futamon ő volt a leggyorsabb. A Citroen év elején nyilván tudta, hogy milyen lehetőségek rejlenek Lopezben, de talán arra számítottak, hogy a világbajnoki cím sorsát majd Müller és Loeb dönti el. Az újonc azonban a kezdetektől fogva megmutatta, hogy nem tart két csapattársától, akik összesen 13 világbajnoki címet birtokolnak! (Loeb 9, Müller 4) Gyönyörű teljesítmény ez Pechito-tól!Yvan Müller számára ez az év nem éppen a szerencséről marad emlékezetes: a mai első futamon defekt miatt kényszerült a verseny ... feladására, idén eddig már ötödször. A másodikon Valentével ütközött, és a Chevrolet-s versenyzőnek ki kellett állnia. Kérdéses, hogy lesz-e büntetés…Sebastien Loeb ezúttal higgadtan versenyzett, nem vállalt fölös kockázatot sem. Egy harmadik és egy hetedik hely az eredménye.Gabriele Tarquini az időmérőn még meglehetősen szomorú hangulatban vette tudomásul, hogy mindössze egy tizedik helyre tellett erejéből. A második verseny fordított rajtrácsa viszont biztosan kárpótolta, rajt-cél győzelmet szerzett, ezzel a gyári Honda csapat idei első sikerét aratta, hazai pályán. Mögötte nagy meglepetésre Dusan Michelisz Norbert José María López Sebastian Loeb

WTCC

• 2014.09.18. 15:04
    Sebastien Loeb idén is részt vesz a Francia Rally Bajnokság utolsó futamán, a Rallye du Var-on. A kilencszeres világbajnok tavaly Belgiumban, a Rallye du Condroz-on versenyzett utoljára a DS3 WRC-vel. Sebastian Loeb Rally Francia Rally Sebastian Loeb

Rally

• 2014.04.14. 19:40
    Egy verseny elég volt ahhoz Sebastien Loeb-nek, hogy jelezze, gyakorlatilag mindegy milyen sorozatban indul. A Citroenesek végig uralták a hétvégi mindkét versenyfutamát. A Honda-sok viszont pocsék hétvégén vannak túl, és ez bizony Norbira is vonatkozik. Nem ő volt rossz passzban, egyszerűen a Citroenek voltak ennyivel jobbak.Az első futam mondhatni zökkenőmentesen zajlott, és csak arra kellett figyelni az élen álló hármasnak, hogy egymást ki ne lökjék és a célegyenesben felvegyék a fékhűtő poziciót. Norbi a kilencedik helyen végzett, egy sajnálatos kormányszervó hiba miatt. A második futam ... rajtja kissé rázósra sikerült. A rajtnál Bennani meglökte Coronel-t, aki ezután keresztbeállt, és Müller nekiütközött. A bajnoki címvédő versenyének ezzel vége is volt, komoly ütést kapott a Citroen eleje. Az új rajtot követően Bennani, Monteiro, Loeb volt a sorrend, de a kilencszeres rally világbajnok azonnal megelőzte Monteiro-t. Mivel Bennani áthajtásos büntetést kapott, így Loeb-nek nem kellett megeröltetnie magát, persze ennek ellenére megelőzte a Honda-s pilótát. Az első futamot megnyerő Lopez hatalmasat harcolva a 2. helyre hozta fel a Citroen-t, így Müller kiesését kivéve tökéletes A hét végi WTCC nyitány kizárólag a három Citroenesről szólt. Lopez, Müller, és Loeb teljesen más dimenzióban autózott, és verhetetlenek voltak. Sebastian Loeb

WTTC

• 2013.02.07. 14:27
    A csütörtök reggeli 3,99 Km-es teszten Ogier volt a leggyorsabb  Volkswagen Polo R WRC-vel megelőzve Mads Ostberg Fordját. Ez az elsőség azt jelenti, hogy Ogier választhatja ki a pénteki rajtpozícióját. Ez a szép eredmény nagyban befolyásolhatja a verseny kimenetelét is. A harmadik helyet elfoglaló Hirvonen is boldog volt, bár őt is meglepte Ogier gyorsasága. A nap meglepetése Tideman szereplése volt, aki a negyedik legjobb időt hozta össze a kvalifikáción. Meglepetés, hogy a tavalyi világbajnok Sebastian Loeb csak a nyolcadik helyre tudta behozni Citroenjét. De mivel a verseny csak a ... pénteki napon kezdődik, ezért még bármi lehetséges, nem okozna túl nagy szenzációt, ha francia mester ettől azért jobban rálépne a gázpedálra.Eredmények a hivatalos teszten:1: Ogier.  Volkswagen Polo R WRC. 1:51.3572: Ostberg.  Ford Fiesta RS WRC. 01:52.257 (+0.900)3: Hirvonen. Citroen DS3 WRC. 01:52.921(+1.564)4: Tidemand. Ford Fiesta RS WRC. 01:53.803 (+2.448) 5: Hanninen. Ford Fiesta RS WRC. 01:53.918 (+2.561)6: Latvala. Volkswagen Polo R WRC. 01:54.062 (+2.705)7: Neuville. Ford Fiesta RS WRC. 01:54.394 (+3.037)8: Loeb. Citroen DS3 WRC. 01:54.825 (+3.468) 9: Novikov. Ford