Keresés

Találatok száma: 2
Előző 1 / 1 Következő
  • 2014.10.08. 11:09
    lehetőségnek tartom, és szeretnék minél többet tanulni és fejlődni odakint.”Csirmaz Brúnó (SuperNational, Skoda Fabia Mk1)„Örülök, mert jól sikerült zárni az évet, és igazából mostanra, a szezon utolsó versenyhétvégéjére éreztem rá úgy igazán az autó tulajdonságaira, illetve arra, hogy hogyan kell hatékonyan vezetni. Ilyen szempontból szerencsés volt, hogy ezen a hétvégén két versenyt is rendeztek, hiszen így két erős pontszerző helyezéssel tudtam befejezni az évet. Szombaton a B-döntőt az utolsó kör utolsó kanyarjáig vezettem, de ott egy bal első defekt miatt kisodródtam, és Répási Robi szűken el tudott ... Fabia Mk1)„Összességében egy nagyon jól sikerült hétvégén vagyunk túl, örülök, hogy ilyen pozitív módon tudtuk zárni a szezont. Egyedül az első nap legvége nem úgy alakult, ahogy elterveztük, ott az utolsó körben eltört a kormányöművem, emiatt buktuk el a második helyet, és lettünk végül negyedikek. Őszintén szólva én a vasárnapi döntőben is úgy éreztem belülről, hogy talán egy kicsit több is benne lett volna a futamban, de rövid időre beszorultam mások mögé, és amikorra szabad lett előttem az út, már túl nagy volt a hátrányom az első helyezetthez képest, így már csak közelíteni tudtam hozzá. De ... Brúnó is idei legjobban sikerült versenyeit futotta ezen a hétvégén. A csupán 15 éves pilóta szombaton az utolsó métereken csúszott le a B-döntő megnyeréséről egy bosszantó defekt miatt, vasárnap viszont már kivívta magának idei első A-döntős szereplését, és az abszolút 5. helyen zárta a versenyt és a bajnokságot is. Bajnoki címeinek számát pedig háromra gyarapította, hiszen a Magyar Kupa előző két évi 1600 köbcenti alatti géposztály bajnoki címe után idén immár a SuperNational kategória azonos hengerűrtartalmú versenygépei között bizonyult Skodájával a legjobbnak.Marton Gergely (Super1600, Skoda

Rallycross

• 2013.04.03.
    Marton Gergely: Győztes kezdés! Az M-F Motorsport fiatal reménysége, a csupán 15 éves Marton Gergely fantasztikus, érett versenyzést bemutatva – saját várakozásait is messze túlszárnyalva – megnyerte élete első olyan Országos Rallycross Bajnoki futamát, melyet már a felnőttek között, a Super National kategóriában teljesített. Gergő, a csapat és az új Skoda Fabia Mk1-es tehát jelesre vizsgázott a nyitányon, és bizonyította a kétkedőknek, hogy nem volt túl nagy a váltás, és Gergő igenis megérett arra, hogy fiatal kora és kevés versenytapasztalata ellenére (a tavalyi volt a legelső éve ... nagyon okosan még csak ismerkedett a körülményekkel, és felmérte a pálya pillanatnyi állapotát, a már tétre menő időmérő edzésen viszont már komolyan odatette magát, és a saras pályán egy abszolút első időt repesztett a Super National kategóriában. Hamar megadta tehát az alaphangot, és innentől kezdve egész hétvégén ehhez tartotta magát. Az első előfutamban – élete első felnőtt előfutamában – Majerszky és Starobrat közül kellett elrajtolnia Gergőnek. A start pillanatát remekül kapta el, és a Skoda sem torpant be, így az első kanyarban el tudott fordulni Majerszky előtt, és az ilyenkor a nagy ... ezúttal viszont nem sikerült a legjobban, így belül Luigi, kívül pedig Starobrat is elment az első kanyarban a Fabia mellett. A 2. kanyarban viszont már Gergő fordult el 2.-ként Luigi mögött, majd a 2. körben ugyanott Luigit is meglepte, és remek manőverrel körbeautózta kívülről a kategória tavalyi legeredményesebb magyarját, aki tegyük hozzá, ezen a versenyen még nem saját SEAT-jával, hanem egy bérelt, az övénél gyengébb autóval indult. Utána pedig megint jött a hiba nélküli, makulátlan vezetés, és az újabb futamgyőzelem Gergő részéről, ami egyben újabb abszolút elsőséget is jelentett a Super ... Skoda eleje, de a futam után mindkét fél egyetértett abban, hogy egy szokványos versenybalesetről volt szó csupán. Gergő végül a 2. helyen zárta a futamot tavalyi junioros riválisa mögött, aki hozzá hasonlóan szintén most debütált a felnőttek között bivalyerős, 4000 köbcentis BMW-jével. A Super National tekintetében egyébként Gergőn kívül egyedül Ujházi László indult az 1600 köbcenti alatti géposztályban, vagyis motorerő tekintetében a többiekkel szemben némi hátrányban volt az M-F Motorsport fiatalja az első hétvégén, de a nyálkás, saras idő neki kedvezett, hiszen a Fabiával remek párost alkotnakSkoda Fabia Mk1 Rallycross