Keresés

Találatok száma: 26
Előző 1 / 2 Következő
  • 2014.12.17. 10:18
    Szvatek Zsolt:A pénteki teszten sikerült jó beállításokat találnunk, az autó tökéletes volt, úgyhogy bizakodva vártuk a versenyt. A teszten használt gumikkal mentünk ki az első körre és azt gondoltam, hogy azzal az egy garnitúra kerékkel csináljuk meg az egész versenyt. Az első szakasz után kiderült, hogy ez nagyon rossz döntés volt. Igaz, hogy Pirelli K6-okkal mentünk, kicsit kivágva, de nem volt jó a tapadás az első körben, úgyhogy nemhogy az idő nem volt jó, de még nem is élveztük. Az úton voltunk a legkevesebbet, rengeteget csúszkáltunk, volt forgás, tolatás, elég sok minden történt Az abszolút tizedik helyen végzett a 18. Mikulás Rallye-n a Maricsek Racing Team párosa Szvatek Zsolt és Török Attila. A pécsi kettős a rossz gumiválasztás miatt csak szenvedett a verseny első felében, majd a második körre már megfelelő abroncsok kerültek fel a Mitsubishi Lancerre. Az új gumiknak köszönhetően a királyszentistváni gyorsasági szakaszon abszolút ötödik időt autóztak Szvatekék. Szvatek Zsolt Török Attila

Mikulás Rallye

• 2014.10.17.
    Indulunk? Nem indulunk? Indulunk! A Maricsek Miklós - Kovács Szabolcs kettős ugyan benevezett a 48. Mecsek Rallye-ra, de jó darabig úgy tűnt, hogy nem tudnak elrajtolni az ORB ötödik futamán. Az idei évben a fiuk által használt Lancer EVO IV/IX-est ugyanis a mecseki viadalra kibérelte Szvatek Zsolt, ezért a kaposvári - pécsi páros a Mitsubishi Lancer WRC Replikával akart elindulni a Mecsek Rallye-n, de az nem készült el a hétvégéig. A megoldást egy harmadik autó jelenti, ami a napokban került Maricsek Miki birtokába. „Régóta nézegettem az EVO IX-es Mitsubishiket, mert szerettem volna egyMecsek Rally Szvatek Zsolt Sándor Anikó ORB, Rallye2, Historic
  • 2013.12.31. 14:31
    A pécsi fiúk megismételték a tavalyi eredményüket, hiszen 2012-ben is a tizenegyedikek lettek. Pénteken, a hivatalos teszten próbálták ki először az R4-es Lancert, majd a rövid ismerkedést követően szombaton következett a tréning, a hivatalos átvételek, végül egy 7.75 km-es esti gyors. Az első szakaszon az abszolút 13. időt autózta a Szvatek - Kovács kettős.Vasárnap 6 gyorsasági és 46.5 km várt a hófehér Mitsubishi Lancerre és legénységére. A reggeli köd mindenki dolgát megnehezítette, de ez hozzá tartozik a ralihoz. Szvatekék a második szakaszon eltaláltak egy padkát, emiatt a gyorsasági ... felét bal hátsó defekttel teljesítették, az összetettben pedig visszacsúsztak a 14. pozícióba.A hátralévő négy szakaszt komolyabb probléma nélkül teljesítették a srácok, folyamatosan javítottak az időeredményeiken, olyannyira, hogy a 6. gyorsaságin a licenszesek között repesztettek egy hatodik időt! Végül a 11. helyen fejezték be a Szilveszter Rallye-t.A pécsi páros nagyon élvezte a versenyt és azt a profi kiszolgálást, amit a Tagai Racing Tecnology biztosított számukra!Szvatek Zsolt:A teszten az autót próbáltuk rám állítani: kormány, ülés, hogy egyáltalán jól érezzem magam benne. Nagyon finoman Az abszolút 11. és a licenszes kategória 10. helyen végzett a TRT által felkészített R4-es Mitsubishi Lancer EVO IX-sel a Szvatek Zsolt és Kovács Szabolcs az óév utolsó versenyén a Szilveszter Rallye-n! Szvatek Zsolt Kovács SzabolcsHungaroring

Amatőr rally

• 2013.12.21. 21:07
    Bútor Róbert segítségének köszönhető, hogy egy olyan profi csapat, mint a Tagai Racing Technology biztosítja az autót a pécsi páros számára.Zsolti és Szabolcs 2012-ben a Szilveszter Rallye-n versenyzett először együtt, épp ezért nagyon várják a mostani versenyt. Tavalyról már van tapasztalatuk, ami kiváló kiindulási alapot jelenthet az idei futamra. A cél egy gond és probléma mentes verseny teljesítése, a kilométer gyűjtés.Szvatek Zsolt vezetett már R4-es Mitsubishit a déli régió Rallye Sprint versenyein, de az egy más autó volt a TRT versenygépéhez képest. A két Lancer között a legnagyobb ... különbséget a motorvezérlés jelenti. A pécsi pilóta eddig mindig olyan autókkal versenyzett, amit saját maga készített fel a futamokra. A mostani helyzet kissé szokatlan számára, hisz be kell ülnie az autóba és csak vezetnie kell.Az ellenfelek időeredményei másodlagosak a fiúk számára, semmilyen extra dolgot nem fognak bevállalni. Körről-körre szeretnének javítani az eredményeiken. A Szilveszter Rallye-n nem elhanyagolható tényező az időjárás. Szvatek szerint, ha jegesek lesznek a szakaszok, a nagyobb szűkítővel szerelt autók nem feltétlenül lesznek előnyben. A csúszós, nyálkás talajon a kezelhetőség a Szvatek Zsolt és Kovács Szabolcs idén is rajthoz áll a Szilveszter Rallye-n, méghozzá a TRT által felkészített R4-es Mitsubishi Lancer EVO IX-el! Szvatek Zsolt Kovács SzabolcsHungaroring

• 2013.12.11. 13:36
    A fiúk most versenyeztek először együtt murvás pályákon. Az első körre rossz gumit választottak, a gyártelepi szakasz pedig sem a pilóta, sem a navigátor szívébe nem lopta be magát. A második kört a puhább abroncsokon viszont nagyon élvezte a Mitsubishi legénysége!Szvatek Zsolt:A teszten két féle gumit próbáltunk. Egy puhát és egy keményebbet. A tesztpálya nem olyan jellegű volt, mint a gyorsasági szakaszok. Ezt a teszten is tudtuk, viszont ott a keményebb abroncs volt a jobb. Az autót jól beállítottuk, kaptunk jó gátlókat. Szombaton reggelre leesett vagy 5 cm hó, amire nem volt gumink. Hála Az abszolút huszadik, és a licences kategória tizenhetedik helyén teljesítette az advent második vasárnapján megtartott 17. Mikulás Rallye-t, a Szvatek Zsolt - Kovács Szabolcs kettős (Mitsubishi Lancer EVO IX.) Szvatek Zsolt Kovács SzabolcsMikulás rallye

• 2013.12.06. 19:32
    . A fiúk a 2012-es Szilveszter Rally-n már versenyeztek együtt, és akárcsak tavaly, úgy idén is az az elsődleges, hogy jól érezzék magukat az autóban, céluk, hogy teljesítsék a futamot.  Szvatek Zsolt:- Három éve mindig indulok a Mikulás Rally-n, nekem nagyon tetszik ez a verseny. Mindig is nagy vágyam volt, mikor még nem versenyeztem, hogy egyszer itt elindulhassak. Most pedig negyedszer adatik meg, hogy Veszprém környékén versenyezzek. Imádok murván menni, sajnos a Sprint Bajnokságban az idei évben kevesebb lett a verseny, mert kivették a murvás futamot. Ez az igazi rali, mikor az A 2013-as Rallye Sprint Bajnokság harmadik helyezettje Szvatek Zsolt, és a Rally Napló riportere, Kovács Szabolcs közösen vág neki az idei Mikulás Rally-nak Szvatek Zsolt

• 2013.11.13. 12:27
    Szvatek Zsolt:Kihagytuk a Rallye Sprint Bajnokság utolsó állomását, hogy meglegyen a költségvetésünk a Mecsek Rallye-ra, de azt kell, mondjam megérte! Most versenyeztem először vadonatúj gumikkal - a Sprintben használt gumikon autózunk - és már önmagában ez hatalmas élményt jelentett. Az éjszakai szakaszoktól tartottam egy picit, de tökéletesen együtt tudtunk dolgozni a navigátorommal, Attila remekül végezte a dolgát. A Nyárásvölgyi szakaszon megtréfált minket a Mitsubishi emelője, ami elszabadult a csomagtérben és olyan hatalmas zajt csapott, hogy azt hittem, hogy eltörött valamelyik hátsó Sprint helyett Mecsek Rallye!Az ORB utolsó fordulóján, a Rallye Sprint Bajnokság abszolút harmadik helyezett kettőse Szvatek Zsolt, és Török Attila is rajthoz állt.A Mitsubishi Lancer EVO IX-sel versenyző pécsi kettős élete első ORB futamát teljesítette a Mecsek Rallye-n. A fiúk az abszolút tizenötödik, és a 3-as kategória negyedik helyén zárták a mecseki viadalt. Szvatek Zsolt Török AttilaPécs

Rally OB, Historic, Rally2

• Szvatek Zsolt Kovács Szabolcs
  • 2013.01.02. 17:43
    pécsi fiúk megkezdhették a felzárkózást, az utolsó körben. Erős hajrát követően végül az abszolút 11. helyet csípte meg a pécsi kettős, úgy, hogy az utolsó szakaszon egy kategória első idővel búcsúztak a Szilveszter Rallye-tól és a 2012-es esztendőtől!Szvatek Zsolt: Nagyon élveztem a versenyt! Pénteken próbáltam óvatosan menni, ami elég nehéz egy ilyen gyors autóval, de bejött, mert első időt mentünk a kategóriában. Akkor még a teljes mezőny megvolt, úgyhogy abszolút várakozáson felüli volt ez a teljesítményünk. A második kör első gyorsaságiján eltörött a bal hátsó féltengelyünk, körülbelül a ... . Mindenkinek köszönöm, aki lehetővé tette nekünk, hogy mehessünk a Szilveszter Rallye-n.Nagy élmény volt, tetszett!Kovács Szabolcs: Szavakkal leírhatatlan, amit érzek. Elképesztő, hogy mennyire gyors a Mitsubishi, hihetetlen, mennyire hamar eltűnnek a kanyarok előtti egyenesek, méterek. Kellett egy kis idő mire belerázódtam, de az utolsó kört már nagyon élveztem. Az autó is tökéletes volt, Zsolti szuperül vezetett és én sem hibáztam. Nagyszerű volt!A gyermekkori álmom vált valóra, a Szilveszter Rallye-val, ezért külön köszönetTopp Zolinak és a csapatának, valamint Szvatek Zsoltnak, nagyon örülök Az abszolút 11. és a H6-os kategória negyedik helyét szerezte meg a Szvatek Zsolt-Kovács Szabolcs kettős a Szilveszter Rallye-n.