FIA Central European Zone / Magyar Gyorsasági Országos Bajnokság
I. és II. verseny
Április utolsó hétvégéjén, nyári melegben kezdődött meg a 2013-as szezon a Hungaroringen. Ez volt az első
éles bevetése az Apex Racing Team-nek, főszerelőink mellett (Blaskovits Tamás és Szigeti Attila) két taggal
bővültünk, Kása Balázs szerelő, és Palóczi Roland technikus csatlakozott a csapathoz. Tim Gábor és Lévai
Zoltán versenyzőink a kistúra mezőnyében indult, Gábor a 2000cc-esek között, Zoltán pedig az 1600-as ér-
tékelésben.
A nagyobb kategóriában 17 induló, a kisebb kategóriában pedig 9 versenyző nevezett, mely igen népes
mezőnyt jelentett. Tim Gábor Peugeot 407-ese egész hétvégén sok munkát adott szerelőinknek, előbb sz-
ervóproblémák, majd olaj szivárgás és elektronikai gond hátráltatta a munkánkat. Lévai Zoltán Ignis-e egy
prototípus, így az is várható volt, hogy gyerekbetegségek elhárítása lesz a fő feladat.
Apex Racing Team / Sajtóközlemény / Szerző: Bende Imre imrebende@apexracing.hu
A szombati időmérésen Tim Gábor a 4. helyet szerezte meg, Lévai Zoltán pedig a kategória második helyét.
Mindkét versenyző tudott volna előrébb végezni, Tim Gábort technikai problémák hátráltatták, Lévai pedig a
gumikkal spórolt a versenyre. Ettől függetlenül az első időmérésünk megfelelő volt.
A szombati verseny Tim Gábor számára hamar véget ért. Ugyan felrajtolt a harmadik helyre, már az első kör-
ben leállt az autója, és ugyan vissza tudott jönni a boxba, nem sikerült a hibát elhárítani, így feladta a
versenyt.
Lévai Zoltán végig csatázott a futamon, a tavalyi bajnok, Mohácsi Ákos nagyszerű ellenfélnek bizonyult,
és körről körre előzgették egymást. Lévai motorháztetőjének záróelemei kilazultak, és az elem egyszerűen
lerepült. Szerencsére ez még nem hátráltatta jelentősen a versenyzőt. Azonban a vége előtt nem sokkal a ku-
plung nem bírta a terhelést és egyszerűen felrobbant. Így mindkét versenyzőnk feladni kényszerült a versenyt.
A vasárnapi időmérő edzésen nedves pálya fogadta a versenyzőket, ám az aszfalt folyamatosan száradt.
Versenyzőink nem voltak optimális időben a pályán, így Tim Gábor csak a tizedik helyet szerezte meg,
Lévai Zoltán azonban még így is a kategória második helyére kvalifikált, igaz, nagyon benne volt a mezőny
sűrűjében.
Tim a második verseny rajtját újra jól kapta el, és a hatodik helyen fordult, az első kör végén pedig már a ne-
gyedik helyért harcolt. Lévai Zoltán újra Mohácsi Ákos Suzuki Swift-jét hajkurászta és sikerült is megelőznie,
igaz az egész futamon ment az oda-vissza előzgetés.
Tim Peugeot-ja köszönhetően a szerelők nagyszerű munkájának, most jól üzemelt, így felvehette a versenyt
az élmezőnnyel. Sokáig küzdött, az egyenesekben gyorsabb szerb ellenféllel, és a körökön át tartó küzdelem
után meg is tudta előzni. Ez már a harmadik helyet jelentette. A futam végén ugyan egy olajfolton kicsúszott,
és egy cseh Lotus megelőzte, de tudtuk, hogy az ellenfél büntetést fog kapni a futam után, és emiatt nem
aggódtunk. Így is lett, Tim Gábor a hivatalos végeredmény szerint a harmadik helyen végzett. Sajnos az 5-6
körön át tartó csatározás, és a rossz rajthely miatt már nem volt esélye, hogy előkelőbb helyekért küzdjön.
Lévai Zoltán a verseny hajrájában átvette a vezetést az 1600cc-esek között, és végül a kategóriát meg is nyerte.
Elmondhatjuk, hogy Lévai új autója nagyszerűn mutatkozott be, hisz első célba érkezése első helyen történt.
Fő riválisa, Mohácsi Ákos a második helyről kiállni kényszerült, egy ütközés következtében felfüggesztése
ment tönkre.
Lévai Zoltán, 8. helyezett, kategória 1. hely Suzuki Ignis:
Nagyon jó meccs volt Mohácsi Ákossal. Sajnál-
tam, amikor láttam a végén, hogy nem tudja befejezni a versenyt. Itt lett volna a helye a dobogón. Igazából
a visszájára fordult a dolog, tegnap nekem volt egy technikai gondom egy-két körrel a vége előtt, ma pedig
Ákos nem ért célba. Talán a következő futam megadja, hogy jót versenyezzünk. Az autónak ez volt az első
versenye, a kategória pedig nekem is új. Köszönettel tartozom a csapatnak és a szerelőknek. Igazából ők nyer-