Keresés

Találatok száma: 11
Előző 1 / 1 Következő
  • 2019.08.01. 12:06
    napot, volt 3. időnk is, de a nagyon kis különbségek miatt így is csak a 7-9. hely között mozogtunk, amiben benne volt egy lassító érintésért kapott 20 mp-es büntetés is.Másnap sem mentünk rosszul, de volt, ahol 7 mp-re voltunk az első helyezettől és így is csak 9. időt mentünk.Végül a 7. helyen végeztünk, amivel nem lehetek elégedett, de így is közelebb voltunk az első helyezetthez, mint bármikor az itteni versenyen, ahol azért nagy előnyben vannak azok, akik rendszeresen vesznek részt ilyen versenyeken, mint pl. az összetett győztes Solberg is több helyi versenyen is részt vett ezelőtt a verseny

Rally

• 2018.12.07. 17:16
    nyertünk, és kétszer álltunk az ERC dobogón. Nehéz döntés volt, hogy márkát váltunk, de abban bízom, hogy a Volkswagennel is hasonló sikereket érünk majd el” – mondta Herczig Norbert. A Volkswagen Polo GTI R5 versenyautó fejlesztését ősszel fejezte be a gyár, a Katalán Ralin pedig dobogós helyen végzett vele Petter Solberg. A Baumschlager Racing Team is részt vett a fejlesztésben, és az első két ügyfélautót is ők kapták. Ezek közül az egyik lesz Herczig Norberték versenyautója a 2019-es szezonban. „Megkönnyítette a döntést, hogy a BRR Team is komoly szerepet vállalt az autó fejlesztésében, hiszen a

Rally

• 2018.02.07. 14:07
    1998.02.07.-én azaz 20 évvel ezelőtt kezdődött Petter Solberg World Rally Championship azaz a WRC pályafutása ! Mai Facebookos posztjából megtudtuk,hogy ma 20 éve ,hogy elindult első WRC versenyén ezzel a képen látható Toyota Celica GT Four-ral indult a Svéd rallyn  ! Gratulálunk és kívánunk még legalább ennyit a versenypályákon !  Petter Solberg és a WRC !
  • 2015.03.20. 20:33
    ismét több sorozatból kapott megkereséseket. Hosszas mérlegelést követően végül úgy döntött, hogy egy éles váltással afelé a ralikrossz felé veszi az irányt, amely számára egy szinte teljesen új közeget jelent.Az elmúlt években olyan nagy nevek is hasonlóképpen gondolkodtak, és a rallycross mellett tették le a voksukat, mint Petter Solberg, Jacques Villeneuve, vagy éppen Mattias Ekström. Közülük ketten is a pályaversenyzés világából érkeztek – Ekström jelenleg is aktív a DTM-ben - így különösen nagy érdeklődéssel várhatjuk, mit hoz a jövő Tamás számára.Az említett kiválóságokkal ellentétben a

Rallycross

• 2014.11.03. 15:07
    Petter Solberg és Kris Meeke csütörtökön egy privát teszten ismerkedtek az autóikkal. Meeke egy Citroen DS3 R5-sel, míg Petter Solberg egy Citroen C4 WRC tesztelt a futam előtt.A futam előtt a sajtó képviselői hosszan faggatták a kétszeres világbajnokot (FIA WRC 2003, FIA WRX 2014). A Mr. Hollywood körül kialakult hatalmas érdeklődés néhány válaszát olvashatjuk itt:Nagyon élveztem a rallycrosst, annak a hangulatát és a versenyeket, de most visszatérek a rallyhoz, a legjobb haverommal Phil Mills-sel. Tizenhárom futamgyőzelem és a WRC világbajnoki cím amely megédesíti a részvételünket a Petter Solberg és Kris Meeke vitathatatlanul a 41. Rally Condroz-Huy sztárjai. de mindkettőjükről tudjuk, hogy nem csak nézelődni jöttek… Petter Solberg
  • 2014.10.13. 13:12
    A fiatal norvég pilóta idei második sikerét aratta Törökországban. Bakkerud mögött a Peugeot 208 SuperCarral versenyző, Timmy Hansen és a Marklund Motorsport pilótája, Toomas Heikkinen végzett. A fináléban még Anton Marklund, valamint a Solberg fivérek jutottak be. Petter Solberg, aki már világbajnokként utazott el a török futamra, technikai hiba miatt már a döntő első körében búcsúzni kényszerült.Az isztambuli verseny fináléjának végeredménye:1. Andreas Bakkerud (Olsbergs MSE AB – Ford Fiesta)   5:55.9022. Timmy Hansen (Team Peugeot-Hansen – Peugeot 208)   +1.1063. Toomas ... Heikkinen (Marklund Motorsport – VW Polo)   +5.5654. Anton Marklund (Marklund Motorsport – VW Polo)   +8.9455. Henning Solberg (LD Motorsports – Citroen DS3)   +44.4986. Petter Solberg (PS 110% AB – Citroen DS3)   -   A bajnokság állása:1. Petter Solberg   250 pont2. Toomas Heikkinen   2003. Reinis Nitiss   1824. Timmy Hansen   1795. Andreas Bakkerud   173A 2014-es rallycross világbajnokság utolsó futama, november 28-29. között kerül megrendezésre Argentínában. Andreas Bakkerud Petter Solberg

Rallycross

• 2014.10.09. 10:39
    A Belga Rally Bajnokság (BRC) utolsó előtti versenyén, az East Belgian Rallyn Thierry Neuville tesztelt a Francia Rally-ra és magabiztosan szerezte meg a győzelmet a Hyundai i20 WRC-vel.A BRC utolsó versenyén, a Condroz Rallyn két nagy név is ott lesz, hiszen Kris Meeke és Paul Nagle Citroen DS3 R5-tel, míg Petter Solberg és Phil Mills Citroen C4 WRC-vel indul.A brit versenyző korábban, 2006-ban már indult a Condroz Rallyn egy Citroen C2 R2-vel, azonban akkor nem sikerült a célba érés. Meeke utoljára 2009-ben az egykori IRC bajnokság keretein belül az Ypres Rallyn indult Belgiumban, akkor A Belga Rally Bajnokság utolsó idei versenyén, a Condroz Rallyn két nagy név már biztosan ott lesz, hiszen Kris Meeke Citroen DS3 R5-tel, míg Petter Solberg Citroen C4 WRC-vel indul Petter Solberg Kris Meeke

Rally

• 2014.09.29. 13:00
    A döntő rajt után a két Peugeot remekül ment el, majd Timerzyanov lecsúszott az ideális ívről. Petter Solberg megelőzte. A pályamentén találta magát Bakkerud jellegzetes fehér szárnya nélkül, majd Kristoffersson is. Timerzyanov autójának bal első része a begyűjtött defektet követően darabokra hullott. A második helyen autózó Petter Solberg számára sem telt el izgalom nélkül a döntő mert a harmadik körtől a az autó jobb hátsó része látványosan leült, miután megsérült a felfüggesztés. Ennek köszönhetően Göransson megelőzte Mr. Hollywoodot. Ketten a pályaszélén, négyen a célban. Ketten nagyon ... boldogok! Egyik futamgyőztes, a másikuk világbajnok!1. HANSEN 04:55.4732. GÖRANSSON 05:01.8343. P.SOLBERG 05:26.8834. TIMERZYANOV 05:53.1555. KRISTOFFERSSON 00:57.9726. BAKKERUD 00:00.000Timmy Hansen nyerte az első előfutamot. A rajtot remekül kapta Timmy azonnal középre vágott, hogy lezárja Petter Solberg előretörését miközben Toomas Heikkinen árnyékként követte őket és kis híján megelőzte mindkettőjüket. Hansen és Petter Solberg kimagaslott az elődöntő mezőnyéből. Hansen remekül védekezett, így petter hamarabb ment ki a jókerre, aminek következtében szerintem Göransson értékes másodperceket vett el Timmy Hansen nyerte a futamot! Petter Solberg világbajnok! A Peugeot-Hansen Motorsport pilótája remek hétvégét tudhat maga mögött. Megszerezte idei első győzelmét, amely csapatának is első sikere volt. Petter Solberg Timmy Hansen

Rallycross

• 2014.09.22. 14:32
    Solberg 28 pontos előnnyel utazott Németországba. Legfőbb riválisai közül sem Reinis Nitiss, sem Andreas Bakkerud nem jutott be a fináléba, így a norvég pilóta számára hatalmas esély nyílt, hogy közelebb kerüljön a világbajnoki trófeához.A döntőben Solberg a végére hagyta a joker körét, és talán ennek a taktikának köszönheti a futamgyőzelmet. A célvonalnál csupán 5 ezredmásodperc döntött közte és az Audis Ektröm között. A harmadik helyen a svéd Robin Larssont intették le. A fináléban még Pontus Tidemand, Toomas Heikkinen és Timmy Hansen harcolt a pontokért.A futam végeredménye:1. Petter ... Solberg (PS 110% AB Citroen)   3:52.1152. Mattias Ekström (EKS Audi)   +0.0053. Robin Larsson (Bergs Fegen Audi)   +2.3544. Pontus Tidemand (EKS Audi)   +3.6695. Toomas Heikkinen (Marklund Motorsport Volkswagen)   +4.1506. Timmy Hansen (Peugeot-Hansen Peugeot)   +5.423A bajnokság állás:1. Petter Solberg   212 pont2. Toomas Heikkinen   1603. Reinis Nittiss   1584. Andreas Bakkerud   1365. Timur Timerzyanov   128A rallycross világbajnokság következő állomása Olaszországban lesz. Franciacorta Petter Solberg negyedik világbajnoki sikerét ünnepelhette a hétvégén az estering-i versenypályán. A norvég pilóta 5 ezreddel előzte meg a második helyen célba érő Mattias Ekströmöt.FIA Rallycross Solberg Németország Peter Solberg

Rallycross

• 2014.02.05. 21:36
    Norvég már csak Otsbergre figyelt ugyanis a kettejük között minimális különbség maradt ! A negyedik helyre Hirvonen a több mint kétperces hátránnyal hozta be a Fordot a célba .Az idei újonc Hyundai  felemás sikerrel éppen behozott a célba egy autót de Hanninen is lemaradt mint a borravaló de annál nagyobbat ugrott a Colin Crash arénában. Neuville Pénteki kiesése ismét nem tett jót az újonc csapatnak, bár az utolsó napon tudott menni egy abszolut 2.időt. A historic mezőny győztese a tavalyi címvédő Petter Solberg lett.

WRC

• 2013.05.27.
    mellett természetesen szurkolni fog a magyar rallycrossosoknak, akikkel quados múltjából kiindulva nagyszerű kapcsolatot ápol. - Mózerral, Harsányival és Káraival is jó kapcsolatot ápolok, csak tisztelettel és barátsággal beszélhetek róluk. Nagyon drukkolok nekik, hogy jó eredményt érjenek el hazai környezetben - folytatta Kazár Miki. - A pályát ismerem, nem kell nagyon bemutatni, jó poén és remek vasárnap elé nézek. Lesz még egy érdekesség, hiszen Petter Solberg korábbi rally világbajnokkal versenyezhetek együtt, ami szintén nagy megtiszteltetés. Úgy tudom, hogy a norvég kiválóság egy Lada VFTS-ben Maximmun Racing Team Rallycross